Face + Body by COSRX A win for skin Highly concentrated 0.5% pure retinol Designed to improve the appearance of fine lines creases and wrinkles while enhancing skin elasticity and radiance Best for skin accustomed to retinol Oil texture Pure retinol works to accelerate collagen production and skin turnover to improve fine lines Formulated with plant-derived squalene to help protect the skin from external irritation Contains tocotrienol to help reduce visible signs of aging and skin damage Product is non-returnable for hygiene reasons
Ενισχυμένο με 100% vegan ρετινόλη, αυτό το απαλό serum δρα καθ' όλη τη διάρκεια της νύχτας συμβάλλοντας στη λείανση της όψης των λεπτών γραμμών, στην εξομάλυνση του τόνου και στη βελτίωση της υφής της επιδερμίδας.Μάθετε περισσότερα για το Clean at Sephora και το Planet at Sephora (ΕΔΩ)
Serum ρετινόλης με την ενεργή µορφή της βιταµίνης Α με bakuchiol και έλαιο cacay για στόχευση των ρυτίδων και ενίσχυση των επιπέδων κολλαγόνου. Υφή: Face oil με ελαφριά σύνθεση που δεν αφήνει λιπαρότητα Πρόβλημα επιδερμίδας: Λεπτές γραμμές και ρυτίδες, αντιγηραντική φροντίδα Τύπος επιδερμίδας: Όλοι, ιδιαίτερα ώριμες επιδερμίδες Το Eve Bio-Retinol Line Reduction Serum ενισχύει την παραγωγή κολλαγόνου και βελτιώνει την όψη των λεπτών γραμμών και των ρυτίδων. Το έλαιο cacay, μια φυσική πηγή βιταμίνης Α, λειαίνει και συσφίγγει, ενώ το bakuchiol, ως εναλλακτική της ρετινόλης, βελτιώνει την υφή της επιδερμίδας χαρίζοντάς της λαμπερή, πιο νεανική όψη. Το έλαιο φραγκόσυκου και το έλαιο από αυστραλιανό δαμάσκηνο κακαντού περιέχουν αντιοξειδωτικά που φωτίζουν και προστατεύουν την επιδερμίδα. Ένα serum ρετινόλης φυσικής προέλευσης με bakuchiol και έλαιο cacay Φυσικό προϊόν skincare που βελτιώνει την όψη των ρυτίδων Παρέχει τα οφέλη της ρετινόλης χωρίς ερεθιστικές παρενέργειες Serum κολλαγόνου με ισχυρά αντιγηραντικά συστατικά Επιστημονικά αποδεδειγμένο ότι ενισχύει την παραγωγή κολλαγόνου(1) Κατάλληλο για όλους τους τύπους επιδερμίδας Serum με πιστοποιημένη βιολογική και vegan σύνθεση Γυάλινο ανακυκλώσιμο μπουκάλι. Κουτί από 100% βιοδιασπώμενο χαρτόνι από δάση που τελούν υπό βιώσιμη διαχείριση. Πιστοποιημένο από την COSMOS άρωμα deep rose.Naturality : Προϊόντα που παρασκευάζονται με συστατικά φυσικής προέλευσης.Vegan : Προϊόντα που παρασκευάζονται με συστατικά φυσικής προέλευσης.Μάθετε περισσότερα για το Clean at Sephora και το Planet at Sephora (ΕΔΩ)
Ένα serum ρετινόλης, κατάλληλο για ευαίσθητες επιδερμίδες, καθώς και για όσους χρησιμοποιούν ρετινόλη για πρώτη φορά. Η σύνθεση συνδυάζει ρετινόλη και πεπτίδια προηγμένης τεχνολογίας, δύο συστατικά που αποτελούν τον «χρυσό κανόνα» στην περιποίηση. Απαλύνει την όψη των λεπτών γραμμών και των ρυτίδων, χαρίζοντας σφριγηλή επιδερμίδα με ομοιόμορφη υφή. Η σύνθεση με περιεκτικότητα 0,25% καθαρής ρετινόλης εξισορροπείται με τη βοήθεια του συμπλέγματος Skin Saver Complex, μια αποκλειστική πατέντα της First Aid Beauty, προσφέροντας όλα τα οφέλη της ρετινόλης και παράλληλα προκαλώντας τον ελάχιστο δυνατό ερεθισμό. Το σύμπλεγμα Skin Saver Complex περιλαμβάνει Υαλουρονικό Οξύ, Βιταμίνες C + E, Αλόη, Κολλοειδή Βρώμη, Αλαντοΐνη και Κηραμίδια που καταπραΰνουν, θρέφουν και συμβάλλουν στην υγεία της επιδερμίδας, προσφέροντας ανακούφιση από ερεθισμούς που προκαλούνται συχνά από προϊόντα με βάση τη ρετινόλη, αφήνοντας την επιδερμίδα ανακουφισμένη, δροσερή και αναζωογονημένη. Vegan : Προϊόντα που παρασκευάζονται με συστατικά φυσικής προέλευσης.
Η ρετινόλη με τον τρόπο της Dermalogica μεταμορφώνει την όψη της επιδερμίδας δίνοντας προτεραιότητα στην υγεία της, για πραγματικά αποτελέσματα που εξασφαλίζονται εύκολα και χωρίς συμβιβασμούς όσον αφορά τη λειτουργία του επιδερμικού φραγμού. Η σύνθεση μας, πέρα από υψηλό ποσοστό ρετινόλης, περιέχει πολλαπλά ρετινοειδή που δρουν με διαφορετικό ρυθμό για την αντιμετώπιση των τεσσάρων σημείων γήρανσης της επιδερμίδας. Αυτή η βελτιστοποιημένη σύνθεση εξισορροπεί τα πραγματικά ορατά αποτελέσματα που προσδοκούν οι καταναλωτές, ειδικά από τη ρετινόλη, με συστατικά που ενισχύουν την επιδερμίδα με στόχο τη διατήρηση της υγείας της στα βέλτιστα επίπεδα.Vegan : Προϊόντα που παρασκευάζονται με συστατικά φυσικής προέλευσης.
Το νέο Retinol Clearing Oil συνδυάζει για πρώτη φορά αυτά τα δύο κορυφαία συστατικά σε μία σύνθεση: Τη ρετινόλη που μειώνει τα σημάδια της πρόωρης γήρανσης. Το σαλικυλικό οξύ που καταπολεμά άμεσα και προλαμβάνει τις εξάρσεις του δέρματος. Είναι κλινικά αποδεδειγμένο ότι αυτό το έλαιο καθαρισμού με ρετινόλη ενυδατώνει το δέρμα κατά τη διάρκεια της νύχτας, προσφέροντας πιο ομοιόμορφη επιδερμίδα και μειώνοντας τα σημάδια της πρόωρης γήρανσης σε 7 ημέρες. Οφέλη - Καθαρίζει την επιδερμίδα - Θρέφει το δέρμα Για ποιον; Για ενήλικες μεικτές έως λιπαρές επιδερμίδες που εμφανίζουν ατέλειες. Vegan : Προϊόντα που παρασκευάζονται με συστατικά φυσικής προέλευσης.
Ο ορός ρετινόλης Double-Rewind Pro-Grade 0,3% είναι ο πρώτος προηγμένος αντιγηραντικός ορός ρετινόλης, για επανεκκίνηση και αποκατάσταση της νεανικής όψης του δέρματος χωρίς ευαισθησία. Αυτός ο ορός ρετινόλης εξισορροπεί δύο ισχυρά ρετινοειδή με καταπραϋντική αλόη βέρα και ένα θρεπτικό σκανδιναβικό βοτανικό σύμπλεγμα για να μεταμορφώσει το δέρμα σας. η φόρμουλα διπλής δράσης εξομαλύνει τον τόνο του δέρματος, λειαίνει την υφή και μειώνει την όψη των λεπτών γραμμών, των ρυτίδων και των σκούρων κηλίδων ενώ αποκαθιστά τη διαύγεια και τη νεανική λάμψη του δέρματος. Βασικά συστατικά και οφέλη: - Καθαρή ρετινόλη 0,3% vegan: για ορατή δράση καταπολέμησης των ρυτίδων και πιο σφριγηλό, λείο δέρμα - Προβιταμίνη Α (βήτα-καροτίνη): Ένα μεγαλύτερο ρετινοειδές που συνδυάζεται καλά με την παραδοσιακή ρετινόλη για βέλτιστα αποτελέσματα - 20% Χυμός Αλόης: Ενυδατώνει και αναζωογονεί την επιδερμίδα - Birch Sap: Ηρεμεί και καταπραΰνει το δέρμα Αποτελέσματα κλινικών εξετάσεων: - Βελτιώνει ορατά τις λεπτές γραμμές και τις ρυτίδες σε μόλις 2 εβδομάδες - Ενισχύει την ενυδάτωση κατά 20% - Το δέρμα είναι 29% πιο λείο. - Βελτιώνει την ελαστικότητα κατά 44%Μάθετε περισσότερα για το Clean at Sephora και το Planet at Sephora (ΕΔΩ)
Καταπραΰνετε το δέρμα σας ενώ το καθαρίζετε!Ο ορός καθαρισμού μας είναι εξαιρετικά αποτελεσματικός στην αντιμετώπιση των κηλίδων και της ερυθρότητας ενώ φροντίζει το δέρμα σας. Χάρη στη Ρετινόλη που βοηθά στην ορατή βελτίωση της υφής του δέρματος, αυτός ο ορός απολεπίζει το δέρμα εξαλείφοντας τα νεκρά κύτταρα. Το καταπραϋντικό Cica (Centella Asiatica) και το ενυδατικό Υαλουρονικό Οξύ συνεργάζονται για να υποστηρίξουν τον φραγμό υγρασίας του δέρματος, θρέφοντάς το ενώ παράλληλα καταπραΰνει την δυνητικά ερεθιστική δράση της Ρετινόλης.Αυτός ο ορός έχει σχεδιαστεί για να προστατεύει και να εξισορροπεί το δέρμα σας ενάντια στις ακαθαρσίες και να βελτιώνει την υφή του.Το δέρμα καθαρίζεται και ενυδατώνεται ενώ παράλληλα είναι πιο απαλό και υγιές!Αποτελέσματα:• Το 90% των ερωτηθέντων δηλώνουν ότι το δέρμα τους είναι πιο υγιές μετά τη χρήση*• Το 90% δηλώνουν ότι αυτό το προϊόν βελτιώνει την υφή του δέρματός τους*• Το 95% δηλώνουν ότι το δέρμα τους είναι πιο λείο μετά τη χρήση**• Το 95% των ερωτηθέντων πιστεύουν ότι η γενική κατάσταση του δέρματός τους έχει βελτιωθεί***Με βάση ανεξάρτητη μελέτη 14 ημερών σε 30 γυναίκες ηλικίας 20 έως 35 ετών** Αυτοαξιολόγηση από 23 άτομα ηλικίας 21 έως 40 ετών κατά τη διάρκεια κλινικής μελέτης 4 εβδομάδων.Παρασκευάζεται στην Κορέα - Vegan σύνθεση (χωρίς συστατικά ζωικής προέλευσης) - Χωρίς οινόπνευμα ούτε άρωμαNaturality : Προϊόντα που παρασκευάζονται με συστατικά φυσικής προέλευσης.Vegan : Προϊόντα που παρασκευάζονται με συστατικά φυσικής προέλευσης.Μάθετε περισσότερα για το Clean at Sephora και το Planet at Sephora (ΕΔΩ)